Etiket arşivi: Mobile phone

Gmail’e Erişim Taktikleri

Çalıştığınız şirkette Gmail erişiminiz engellenmiş olabilir. aşağıdaki linkleri deneyerek Gmail hesabınıza erişebilme ihtimaliniz var, mutlaka deneyin.

Güvenli modhttp://mail.google.com/mail/?labs=0. Gmail labs’in deneysel fonksiyonlarını devre dışı bırakır.

Güvenli modhttps://mail.google.com/. Bilgisayarınızla gmail hesabınız arasındaki trafiği şifreler. Internet Cafe’den vb. herkese açık yerlerden erişimde kullanınız.

Eski versiyonhttp://mail.google.com/mail/?ui=1. Eski versiyon internet hızı düşük yerlerde alımı kolaylaştırır.

Temel modhttp://mail.google.com/mail/?ui=html. Bu versiyon JavaScript kullanmaz ve bu yüzden daha hızlı açılır. ama birçok özellik çalışmaz örneğin kontakların otomatik gelmesi, chat vb.

Mobil modhttp://mail.google.com/mail/?ui=mobile ya da http://m.gmail.com. Mobil cihazlar için basitleştirilmiş arayüz içerir.

iPhone moduhttp://mail.google.com/mail/x/gdlakb-/gp/. iPhne gibi WebKit-temelli tarayıcı kullanan mobil cihazlarla kolay erişim için tercih edilebilir.

iGoogle gadget – http://www.google.com/ig/gmailmax. Özellikle işte Gmailê erişimi engelleneler için filtreleri aşan bu uygulama olarak öne çıkıyor.

“Tarayıcı kontrolü olmayan” modhttp://mail.google.com/mail?nocheckbrowser. Eğer alternatif bir tarayıcı kullanıyorsanız bu modda açmayı deneyin.

Paylaşın:

Yerel Sosyal ağ: Brightkite

Brightkite kullanıcıların oturdukları yere göre bir sosyal ağ olabilmelerini sağlıyor.

Twitter ve Google Maps’in bir karışımı gibi düşünebilirsiniz. Yazılarınızı yada fotolarınızı lokasyonunuza göre tasnif edip aynı lokasyondakilerle paylaşmanızı sağlıyor. Güncellemeyi cep ve bilgisayardan ayrı ayrı yapabiliyorsunuz.

İlk iş olarak bulunduğunuz yeri belirliyorsunuz. Örneğin;

Brightkite sizi bu noktadan sonra aynı lokasyondaki kişilerin içeriklerine taşıyor.

İsterseniz buluşacağınız yeri ayarlayabiliyor, ev ve işinizi haritada işaretleyebiliyorsunuz.

Reblog this post [with Zemanta]
Paylaşın: