Etiket arşivi: Web search engine

Hesabınızı iyi yapın!

ClearCheckbook logo

Bir zaman sonra Türkiye’de de benzerlerini göreceğimiz uygulamalardan birisi ClearCheckbook diye düşünüyorum. Öncelikle birden fazla hesabı, kredi kartını vb. birleştiriyor. Şu anda PayPal2ın türkiye’ye gelme girişimleri olduğunu biliyorum ama onlar gelmedende bankaların internet şubeleri PayPal‘i bir şekilde sistemlerine adapte edebilirler diye düşünüyorum.

Bankalar artık internet şubeleri içerisinden kişilerin kendi parasal yönetimlerini yapabilecekleri(harcamaları, ödemeleri vb.) ajanda şeklinde bir alan açabilirler. Aşağıdaki gibi bir ekran iş görecektir.

Expenses report

Raporlamalar hesap ve borç durumlarımızın görsel açıdan kolaylıkla anlaşılması için bence en ideal yollardna birisi. Bankalar bu konuda pie chart yada çubuk grafiklerin ötesine geçebilmeliler.

Yine internet şubelerinde olmayan bir uygulama ise “Search”. Ben istediğim bilgiye internet şubesi içerisinde arama yaparak ulaşabilmeliyim.

Transactions

TR’de güvenlik sebebiyle alternatif platformlar üzerinden işlenm yapmak çok kolay değil ama. Buradaki gibi AIM, MSN, Yahoo, Gtalk vb. uygulamalarla entegrasyon sağlanmalı.

Yine bence otomatik ödeme vermeyi tercih etmiyorsam banka sistemine herhangi bir ödememi bana hatırlatmasını, özel bir günü hatırlatmasını, her ay başında X birikimli hesabımda şu kadar para biriktiğini bana bildirmesini isteyebilirim.

Ayrıca şubedeki hesabımı personalize edebilirsemde çok iyi olacak. İnşallah yakında bunlarda olur.

Zemanta Pixie
Paylaşın: