Kıymet

20-dolar-rTanınmış bir konuşmacı, 20 dolarlık bir banknotu havaya kaldırarak seminerine başladı. 200 kişilik odada şunu sordu: “Bu 20 dolarlık banknotu kim ister?”

Eller kalkmaya başladı. Konuşmacı, “Bu 20 doları birinize vereceğim ama önce bir şey yapmama izin verin.” 20 dolarlık banknotu buruşturdu. Sonra sordu: “Kim hala istiyor?” Eller hala havadaydı.

“Peki” diye yanıtladı, “ya şunu yaparsam?” Parayı yere attı ve ayakkabısıyla çiğnemeye başladı. İyice buruşmuş ve kirlenmiş olan parayı eline aldı. “Şimdi kim istiyor?”

Gene eller havaya kalktı. “Arkadaşlar, hepiniz çok değerli bir şey öğrendiniz. Paraya ne yaparsam yapayım, hala onu istiyorsunuz; çünkü değeri azalmıyor. Hala 20 dolar değerinde.”

Yaşamımızda pek çok kez, aldığımız kararlar ve içine düştüğümüz koşullar nedeniyle yere atılır, buruşturulur ve kir pas içinde çiğneniriz. Değersiz olduğumuzu hissederiz; ama ne olursa olsun ya da ne olacaksa olsun, değerinizi asla kaybetmezsiniz.

Kirli ya da temiz, buruşmuş ya da düzgünce katlanmış olun, sizi sevenler için hâlâ paha biçilmezsinizdir. Yaşamımızın değeri, ne yaptığımız ya da kimi tanıdığımız ile değil, KİM OLDUĞUMUZ ile ortaya çıkar.

Siz özelsiniz; bunu asla unutmayın.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − eleven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.