Banner başarısını artırmak

Yapılan bir çalışmada bannerlarda marka bilgisinin karşı tarafa iletilmesinde bir insan portresinin kullanılmasının en basit ve etkin yol olduğu belirtilmiş.

2005 yılında Yale, Harvard, Princeton, Chicago Üniversiteleri Güney Afrikada 50.000 potansiyel müşteriye gönderilen kredi teklifi kampanyasını incelemişler. Farklı insan fotoğraflarına bağlı olarak farklı faiz oranları ve vadeler konulmuş. Her ne kadar fiyat hassas olunsada belirledikleri bir fotoğraf ile ilk tercih edilen kredi teklifinde en yüksek oranı yakalamışlar. Yani akıllıca seçilen resim ile yapılan teklif rahatlıkla satılabilmiş.

Örneğin erkek müşterilere gönderilen mesajlarda sol üst tarafta bir bayan resmi olması daha etkili olmuş.

Veri giriş(data entry) bannerdan etkilenen için hemen başvurma yada mesaj gönderme gibi hızlı etkileşim imkanı sunmakta.

Diğer yandan bannerlarda video her ne kadar dosyayı büyütüp sistemi yavaşlatacak gibi dursada sadece 5-10 saniyelik bir video hareketi ilgiyi oraya çekecektir.

Dinamik banner(dynamic xml driven text) ise hergün veya tıklama ile üzerindeki bilginin değiştiği bannerlar. Örneğin bugünkü hava durumu, dolar kuru vb. pazarlama mesajı ile dinamik bilginin bir arada olması.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.