Bıldırcın Yumurtası

Avrupa ‘da tıp doktorları yıllardır kirli hava , astım gibi sorunların yol actıgı rahatsızlıkların tedavisini hep bıldırcın yumurtası yardımı ile yapmaktadırlar .

Gramajca bes bıldırcın yumurtası , esittir bir tavuk yumurtası olarak hesaplandıgında ; bıldırcın yumurtası

5 kat fazla fosfor ,

8 kat fazla demir ,

6 kat fazla B1 ,

15 kat fazla B2 vitamini ,

9 kat fazla protein icermektedir .

Guc ve zindelik vermesi , solunum , alerjik astım sorunları icin dogal bir antibiyotik olması lezzeti salataların , mezelerin susu , cocuklar icin eglenceli bir vitamin hapı olması urunun en bilinen ozellikleridir .

Tavuk yumurtası ile yapılan her sey ve pisirme bicimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir

Tarif:

Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardagın icine kırıyorsunuz . Bir kasık balla karıstırıyorsunuz . Calkalıyorsunuz .. Bir bardak sute tamamlıyorsunuz. Sut oda sıcaklıgında veya buzdolabından cıkarıldıktan 10 dakika sonra icilecek 15 gun sureyle sabahları ac karnına bu kuru yapıyorsunuz . Oksuruk kalmıyor , alerjik sikayet kalmıyor . Siz de iyilesme sevincini yasıyorsunuz . İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet yumurta icmeye devam. En az uc ay .

Yapılan tedavi tıbben soyle :

Bıldırcın yumurtasında dogal olarak ust solunum yolu antiseptigi (Mikrop oldurucusu) Antihistaminik (Alerjilere etkili olma durumu) ve ayrıca ekspektoran (Balgam sokturucu) etkileri var

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Beğendiniz mi? Patreonda yer alan kanalımızdan aylık abonelik ile bizi destekleyin!
Paylaşın:

Bıldırcın Yumurtası” hakkında 2 yorum

  1. nedim

    3. sınıf veteriner hekimlik öğrencisiyim bıldırcın yumurtası üretmek istiyorum ülkemizdeki pazarlama sıkıntısından dolayı bu işe girmekten korkuyorum pazarlama konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz.saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.