Bir blogger bunları mutlaka bilmeli…

Yaklaşık 4 yıldır ciddi ciddi bloglarımla uğraşıyorum. Hem yazıyorum hemde bloglar konusunda dünyadaki gelişmeleri de takip etmeye çalışıyorum. Gerek yeni başlayanların gerekse uzun süredir uğraşanların blog konusunda ANLAMALARI gereken bazı ciddi noktaları yazmak istedim;

1- Her okuyucunun bir fikri vardır ve hepsi kendini haklı görür. Sizinle hem fikir olanda olmayanda olacaktır. Herkesin fikrine değer verin, bir sohbet başlatın.

2- Herkesle aynı şeyi yazıyor olmak sizi görünmez kılar. Herhangi bir yerde okunabilecke bir şey için neden siz tercih etsinler?

3- Bir önceki maddenin farklı bir söylenişi: farklı yazmak farkedilmenizi sağlar. Bu kuralı sürekli tekrarlayın . Değişik ve ilgi çekici şeyler ile farkedilirsiniz. Hiç kimsenin göndermediği bir bilgi, hiç yazıya dökülmemiş kavramlar, fırsatlar vb.

4- Aslında yazdıklarınıza karşı olanların sizin yazınızı okumaları taraftarlarınızın okumasından iyidir. “Ben de senin gibi düşünüyorum” diyenlere sıkılabilirsiniz. Milleti provoke edin (kötü anlamda değil sadece tartışma anlamında) Duygular yanıtları ortaya çıkarır.

5- Okuyucularınızın sadece küçük bir kısmı yorum bırakacaklar. Eğer yüzlerce yorum alacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bazende yazdıklarınız öyle bir tetiklerki insanları gerçekten onlarca yorum alabilirsiniz.

6- Hep aynı kişiler yorum bırakacaklar. Bu iyi bir şeydir. Sürekli bir okuyucunuz olduğu anlamına gelir.

7- Sayfanızı ziyaret edenlerin sayısı kimsenin ilgisini çekmez. Çok ziyaret ediliyor olmak değil okunmak önemlidir.e nazından reklamcıların ilgisini çekecek kadar çok ziyaretçiniz olana kadar.

8- Kimlerin sizi okuduğunu iyi irdeleyin. Blog’unuzun trafiğini iyi analiz edin. Ne yazacağınız konusunda en önemli ipucu oradadır.

Yukarıdakilerin hiçbiri zor değil. Sadece birkaç dakika ayırıp bu işi daha iyi nasıl yapabileceğinizi düşünün. Gerçekten bakmayı ve görmeyi aynı anda yapabildiğiniz noktada çok olumlu sonuçlar alacaksınız.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir blogger bunları mutlaka bilmeli…” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.