Etiket arşivi: iGoogle

Gmail’e Erişim Taktikleri

Çalıştığınız şirkette Gmail erişiminiz engellenmiş olabilir. aşağıdaki linkleri deneyerek Gmail hesabınıza erişebilme ihtimaliniz var, mutlaka deneyin.

Güvenli modhttp://mail.google.com/mail/?labs=0. Gmail labs’in deneysel fonksiyonlarını devre dışı bırakır.

Güvenli modhttps://mail.google.com/. Bilgisayarınızla gmail hesabınız arasındaki trafiği şifreler. Internet Cafe’den vb. herkese açık yerlerden erişimde kullanınız.

Eski versiyonhttp://mail.google.com/mail/?ui=1. Eski versiyon internet hızı düşük yerlerde alımı kolaylaştırır.

Temel modhttp://mail.google.com/mail/?ui=html. Bu versiyon JavaScript kullanmaz ve bu yüzden daha hızlı açılır. ama birçok özellik çalışmaz örneğin kontakların otomatik gelmesi, chat vb.

Mobil modhttp://mail.google.com/mail/?ui=mobile ya da http://m.gmail.com. Mobil cihazlar için basitleştirilmiş arayüz içerir.

iPhone moduhttp://mail.google.com/mail/x/gdlakb-/gp/. iPhne gibi WebKit-temelli tarayıcı kullanan mobil cihazlarla kolay erişim için tercih edilebilir.

iGoogle gadget – http://www.google.com/ig/gmailmax. Özellikle işte Gmailê erişimi engelleneler için filtreleri aşan bu uygulama olarak öne çıkıyor.

“Tarayıcı kontrolü olmayan” modhttp://mail.google.com/mail?nocheckbrowser. Eğer alternatif bir tarayıcı kullanıyorsanız bu modda açmayı deneyin.

Paylaşın: