Google Toolbar’a kendi butonunuzu ekleyin!

Image via CrunchBase

Eğer Google Toolbar üzerinde takip edilebilmek istiyorsanız aşağıdaki adımları kendi sitenizdedikkatlice” ve “sırayla” yapınız.

 1. Öncelikle Google Toolbar ‘ı bilgisayarınıza yüklemelisiniz.
 2. Daha sonra http://www.savassakar.com ‘a gidin.
 3. sitede sağ üst köşede bulunan arama kutusu üzerine mouse’unuzla gelip sağ klik yapınız. Çıkan menüde “Generate Custom Search…” linkine tıklayınız.
 4. “Add”‘e ve “OK” ‘e tıklayın.
 5. Şimdi butonu oluşturdunuz.

Şimdi bu butona RSS ekleyelim

Eğer sitenizde RSS mevcutsa saatte bir güncellenecek şekilde bunu butonunuza ekleyebilirsiniz. Benim sitemde sağ üst köşede göreceğiniz RSS butonunun linki http://www.savassakar.com/?feed=rss2

 1. Google toolbar üzerinde en sağda yer alan Options butonuna tıklayın. Gelen ekranda Buttons tabını seçin ve gelen ekranda sitenizin (Savas Sakar – There is no spoon) yanındaki tik’i kaldırın ve “Use the advanced editor” linkine tıklayın.
 2. Gelen ekranda <button> ve</button> tag’leri arasına aşağıdaki kodu yerleştirin.:
  <feed refresh-interval="3800">http://www.savassakar.com/?feed=rss2</feed>

 3. “Save to Google Toolbar…” butonuna tıklamadan önce kodu bir Notepad dosyasına kopyalayın ve ss.xml olarak masaüstünüze kaydedin.
 4. şimdi “Save to Google Toolbar…” a tıklayarak işleminizi tamamlayın.
 5. Eğer butonunuzun yanındaki küçük bir ok ile son yazılarınızında görüntülenmesini istiyorsanız masaüstünüze kaydettiğiniz ss.xml dosyasını sitenizin olduğu sunucuya yükleyin.

 1. Sunucunuza bu xml dosyasını yüklediğinizde şöyle bir adresi olacak;
  http://www.savassakar.com/ss.xml
 2. Şimdi sitenize “Sitemi google toolbara yüklemek için tıklayın” şeklinde bir mesaj yazabilir ve aşağıdaki linki koyabilirsiniz:http://toolbar.google.com/buttons/add?url=http://www.savassakar.com/ss.xml
 3. Eğer sitenizin Google’ın Button Galerisinde görüntülenmesini istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili basit formu doldurabilirsiniz. Her butonu kabul etmedikleri için Editorial Guidelineları okumanızı öneririm.
 4. Eğer bu konuda daha da uzmanlaşmak istiyorsanız bu konudaki tüm dokümantasyona göz atıp çok daha profesyonel butonlar geliştirebilirsiniz.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.