İnsanlar nelerle uğraşıyorlar?

Bir şeyleri seyrederken ya da okurken sık sık sorduğum bir sorudur bu. Genellikle “ hayret bir şey, işi gücü yok mu bunların? ” ya da “ nasıl yapmışlar böyle bir şeyi helal olsun” ya da “olacak şey değil manyak bunlar” diye düşünürüm.

Biraz leblebi diye adlandırdığım medyayı karıştırdım. Ve beni oldukça şaşırtacak bazı şeyler yakaladım. Bakın kimler nelerle uğraşıyor;

Balıkların cinsiyeti değiştiriliyor. Dişi balıklar erkeğe dönüştürüldüğünde daha hızlı gelişip daha ağır oluyorlarmış. Sentetik stereoid ile ile gerçekleştirilen bu çalışmanın aynısı bitkiler içinde düşünülüyormuş. Kadın-erkek arasındaki fiziksel duvarı böyle rahatça yıkarlarsa vay halimize.

Çinli doktorlar idam edilen mahkumların organlarını satıyorlarmış. BBC’deki bir habere göre karaciğer’e ihtiyaç olduğunda 100.000 ABD dolarına 3 haftada Çin’den temin ediliyormuş. Çok acımasız geldi bana

Avusturalya’da yapılan bir araştırmada 65 yaş üzerindeki hastaların kendilerine getirilen yemekleri yiyemedikleri için aç kaldıklarını gösteriyor. Hastaların bir kısmı paketleri açamazken, bir kısmı çatal-bıçak kullanamıyor, bir kısmı sıcak-soğuk sebebiyle yiyemezken, bir hemşirenin bir hastaya ayırabildiği vakit dakikalarla sınırlı kalıyormuş. Bu araştırmayı yapana kadar hastalara destek olacak bir yöntem bulsalar ya.

İngiliz ikizler ile yapılan bir araştırmada kadınların yüzük parmağı boyutu ile atletik başarı, müzik becerisi ve cinsel tercih arasında yüksek korelasyon çıkmış. Eğer yüzük parmağınız işaret parmağınızdan uzunsa koşma ve diğer spor becerileriniz güçlü olacak anlamına geliyormuş. Şaka gibi ama ne diyebilirim ki..

Fazla testesteron beyin hücrelerini öldürüyormuş. Aslında Alzheimer’a benzer bir şekilde toplu hücre ölümleri yapıyormuş. Ne yani kadın hormonumu alalım.

Son bombalama olayları sonrasında uçaklara içecek sokulmasının yasaklanması hala gündemde. Yani free shopları kapatacaklar mı?

Uzun boylu olmak kadınların ikiz yada üçüzlerinin olma olasılığını artırıyormuş.

ABD’de sağlık avukatları fast food restaurantları yasaklatmaya çalışıyorlarmış.

Amerikan Futbol takımlarında oyuncuların kasklarına kablosuz verici koymayı planlıyorlarmış. Taraftarlar çok tezahürat yapınca yanlış başlangıç yapılıyormuş.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + 19 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.