İşinizi sesinizle yapın: Dial2Do.com

İşte hayalini kurduğum şeylerden birisi daha hayata geçti. Sadece telefonu çevirip birkaç kelime söyleyerek işinizi hallediyorsunuz. bundan daha güzeli Şamda kayısı.

Dial2Do sizin sesinizle bir çok şeyi yapabilmenizi sağlayan bir platform.

d2d

Dial2Do ile neler yapabiliyorsunuz: Evernote sitesine bir şeyler eklemek,  Remember the Milk sitesine yapılacak işleri eklemek,  Google Calendar’a mesaj göndermek, sms ve etkinlik kaydı yaptırmak, emaillerinizi dinlemek,  Twitter güncellemelerini takip edebilmek bazı hizmetleri.

Dial2Do’ya bedava üye olduktan sonra hesabınızla telefon numaranızı eşleştiriyorsunuz. Henüz Türkiye’de yok ama(birileri hemen başvursa süper olur aslında) size verilen 24 ülkedeki tek bir numarayı aramanız yeterli oluyor.

Telefonu aradığınızda size “Ne yapmak istersiniz? “What would you like to do?” gibi mesaj çıkıyor. “Takvim”-“Calendar.” deyip “Ahmet’le bugün saat 2’de yemek” dediğinizde Google Calender’a etkinlik işleniyor.  Ve size işlemin tamamlandığı bilgisi veriliyor.

commands

Birde Tazti diye bir program varki onuda sesinizle bilgisayarınızdaki programları açıp-kapama, müzik çalma vb. konularda kullanabiliyorsunuz. O da ayrı bir yazının konusu.

Kaynak:makeuseof.com

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.