MSN’de istediğiniz görüntüyü karşıya seyrettirebilirsiniz

Diyelim ki msn de konuşuyorsunuz. Kameranız olmasa da sanal kamera ile msn de konuştuğunuz kişiye istediğiniz video ya da görüntüyü seyrettirebilirsiniz.

Kameranız normalde varsa da, istediğinizde msn ye sanal kamera programını tanıtıp karşıya istediğiniz görüntüyü izlettirir ve istediğinizde tekrar kendi kameranızı devreye alıp kendinizi gösterebilirsiniz.

Bu program msn 7,5 tan daha alt sürümde çalışmıyor.

İşte splitcamera sitesinin adresi: http://www.splitcamera.com/turkish/

Programı indireceğiniz adres http://www.splitcamera.com/setup.exe

Programı indirin ve kurun. Kurunca program masaüstüne kendi kısayolunu atacaktır. Kısayolu çalıştırın. Kısayolu çalıştırınca gerçek kamera kurar gibi bir yükleme görüntüsü çıkacak. Evet deyip onaylayın. İşte programın kutusu karşınızda açılacak ve açılan kutudan video düğmesine tıklayın, alt menü açılacak ve bu alt menünün en altında video file ye tıklayın.


İstediğiniz videoyu seçebilmeniz için kutu çıkacak, bu arama kutusundan çalıştırmak istediğiniz videoyu gösterip çift tıklayın, sonra da msn de kameranızı açın. böylece artık msn de karşı taraf kamera açmanızı kabul edince bu çalıştırdığınız dosyayı izleyecektir.

Not: programı kurduktan sonra bu programı kullanabilmek için önce msn ye bunu tanıtmanız gerekiyor. Bu programı kurduktan sonra msn programında araçlar dan ses ve görüntü kurulumu na tıklayın. hoporlor ve mikrofon ayarlarını hiç değiştirmeden direkt geçerek web kamerası ayarlarına gelin ve burada msn ye kamera olarak splitcam capture seçeneğini gösterin ve son diyerek kutuyu kapatın. Artık masaüstündeki splitcam kısayoluna ordan da video düğmesine tıklayarak az yukarda anlattığım şekilde istediğiniz video yada görüntüyü devreye alıp sonrada kameranızı açarak bu görüntüyü karşıya izlettirebilirsiniz. Programın tanıtımını aşağıdaki linkden okuyabilirsiniz.

http://www.inndir.com/program.php?id=27554

Split cameranın msn ye nasıl kurulduğuna ise aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.splitcamera.com/turkish/msn.html

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.