Neden internette kahve dükkanı yok?

ABD’de kaldığım dönemde StarBucks ile tanışmam çok komik olmuştu. 1999 yılında normal bir kahve almak için girip önümdeki kişinin 10 farklı malzeme sayarak kahve almasına daha önce görmediğim için çok şaşırmıştım. Bense normal(regular) kahve istediğimi söylediğimde tezgahtaki kişinin bana uzaylıymışım gibi bakışını hiç unutmam.

Şimdi Türkiyeye StarBucks geldi ve bir anda neredeyse her sokakta görmeye başladım. Üstelik hepsi dolu ve kiminle gitsem kırk yıllık StarBucks’lı gibi tüm kahveleri ve içeriklerini biliyorlar. Türkler yıllardır kahveye açmışlarda haberimiz yokmuş.  Pekala madem böyle bir potansiyel var neden internette bir kahve dükkanımız yok? Gerçi estore’da arama yaptığımda birçok kahve satın alabileceğimi gördüm ama ama sırf kahve üzerine uzmanlaşmış bir site var ise lütfen bu yazıyı okuyanlar yorum olarak yazsınlar.

Neden bu yazıyı yazdım çünkü: www.CupAndMugCoffee.com . Sitenin amacı kahve içilmesi ve bunun iyi bir kahve olması.

Kahve içimi ve damak zevki artınca ki sanırım bu Türkiye’de de olacak daha kalitel ive özel kahvelere olan talep artacak. İşte bu noktada bu tip siteler ilaç gibi gelecekler.

Sitede “organik” kahvede var, dersem sizlerin yüzünde bir gülümseme oluşur mu bilmem, bende oluştu.

Siteye eklenen bolg(www.YourGourmetCoffeeOnline.com) ile kahveseverler arasında bir köprü kurulmaya çalışılıyor. Ben en iyi referans olarak oradan kahve alanlarla bu sayede iletişime geçmeyi bir avantaj olarak görüyorum.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Beğendiniz mi? Patreonda yer alan kanalımızdan aylık abonelik ile bizi destekleyin!
Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.