Okuduklarımdan: İş hayatında kadınlar

kadınCatalyst ve McKinsey & Company ‘ e göre üst yönetimde kadınların olması Yatırımın Geri Döüşünü(ROI) artırıyormuş.

London Business School ‘un yaptığı araştırmaya göre ekipleri kadın-erkek yarı yarıya oluşturmak verimliliği artırıyormuş. Aynı cinsiyetin aynı bakış açısına sahip olduğu ve farklı cinsiyetlerin bu at gözlüğüne engel olduğu belirtiliyor.

CERAM Business School’un raporuna göre  CAC 40 ‘ta (Dow Jones’un Fransızı) üst yönetimde kadınların olduğu firmalar krize daha iyi direnç göstermişler.

Benim fikrim: Belli ki her güçlü şirketin arkasında akıllı kadınlar vardır diye değişecek bildiğimiz klişe.

Intel orta seviye kadın mühendisleri için özel kariyer geliştirme atölye çalışmaları düzenliyor. Bu çalışmalarda gelecek 5, 10 ve 15 yılda bayan çalışanların kendilerini nerede görmek istedikleri irdeleniyor. Bu sayede kadınların gelecekleri ile ilgili stratejik düşünmeleri sağlanmaya çalışılıyor.

Johnson & Johnson ise “Crossing the Finish Line,” adını verdiği bir program ile farklı kültürlerden direktör bazında kadın çalışanının beceri ve kabiliyetleri artırıcı bir çalışma içinde.

UBS iki yeni program ile kadın yöneticileri desteklemeyi hedefliyor. “Connecting with Clients in Turbulent Times” programı ile müşteri ile yüzyüze olan kadın çalışanların kar getirici becerişleri bir üst seviyeye çıkarılmaya çalışılıyor. “Charting Your Future” ise Asya’daki güç sahibi çalışanlara kariyer danışmanlığını hedefliyor.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + twenty =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.