Proje Yöneticisi için herşeyin ters gittiği bir gün üzerine öneriler

Bad-DayProje Yöneticilerinin zor zamanları çoktur. Yönetim ve/veya müşteri işin gidişatından memnun olmadıkları için sevimsiz konuşmalar yapabilirler, çalışanlar bilgiyi tam veya hiç vermeyebilir, istediğiniz desteği bulamazsınız vb. bir çok sıkıntı yaşarsınız. Bu tip durumlarda;

Sakin kalmalı ve kendiniz için üzülmemelisiniz. Biraz yalnız kalıp düşünmek ve sonraki adımları planlamak yerinde olacaktır. Olur olmaz durumlarda kendinizi suçlu hissetmeniz kontrolünüzü kaybetmenize neden olabilir ki bu da kariyeriniz için olumlu bir şey değildir. Kötü şeylerin iyi insanların başına gelebileceğini kabul edin, pozitif düşünmeye çalışın.

Kötü şeylerle baş etmenin yolu başınızı dik tutmaktır. Hatalı olabilirsiniz ama hatanızı kabul etmekte bir erdemdir ve bu sizin olgunluğunuzu gösterir.  Yaşadığınız olumsuzluğu “artık hep böyle olacak” şeklinde yorumlamamalısınız. Yaşadığınız olumsuzluğun sebeplerine odaklanın ve tekrar etmemesi için neler yapmanız gerektiğine odaklanın.

Her olumlu ya da olumsuz deneyim insana bir şey öğretir. Ders çıkarmayı fırsat olarak görmek çok önemlidir. Suçu başkalarına atarak kendinizi rahatlatmak gibi bir samimiyetsizlilik yapmamanız önemlidir. Herkes hata yapabilir ama tekrarlıyorsa dikkate alınmadığındandır.

Başarmanız için ne gerektiğini belirlemeye çalışın. Hedeflerinizi biraz agresif ve yüksek tutarak kendinizi daha iyiyi yapmaya zorlamaya çalışın. Her zaman daha iyi bir yol, alternatif olduğunu göreceksiniz.

Geçmiş başarısızlıklarınızdan ders çıkarmışsanız kendi adınıza unutabilir, başkalarını eğitmek için kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.