TANRI iLE ÖĞLE YEMEĞi

Küçük bir çocuk Tanrı”yla tanışmak istedi. Tanrı”nın bulunduğu yere gitmek için oldukça uzun bir seyahat yapması gerektiğini biliyordu. Bu yüzden çantasına bir paket çikolata ile meyve suyu da koydu ve yola koyuldu. Evinden beş blok öteye geldiğinde yol kenarındaki parkta bir sıraya oturmuş, güvercinleri seyreden yaşlı bir kadın gördü. Kadının yanına oturdu ve çantasını açtı. Tam meyve suyunu çıkarıp içmeyi düşünüyordu ki, yaşlı kadının aç göründüğünü farketti.’, ‘Çikolatayı çıkarıp yaşlı kadına uzattı. Kadın çocuğa gülümseyip çikolatayı aldı. Gülümsemesi o kadar sıcak ve güzeldi ki, çocuk o gülümsemeyi tekrar görebilmek için meyve suyunu da çıkarıp kadına verdi. Kadın tekrar gülümsedi ve tek kelime bile konuşmadıkları halde içi neşeyle doldu. Karanlık çökmeye başlamıştı.

Çocuk çok yorgun olduğunu hissedip oturduğu yerden kalktı ve bir kaç adım attıktan sonra dönerek kadına koştu ve sımsıkı sarıldı ona. Kadın kocaman bir gülümsemeyle bakıp içini ısıttı çocuğun.

Eve döndüğünde annesi çocuğun ışıldayan yüzüne bakıp, “Seni bu kadar mutlu edecek ne yaptın bakalım bugün?” diye sordu. Çocuk “Tanrı ile öğle yemeği yedim” diye cevapladı ve annesinin bir şey söylemesine fırsat bırakmadan “Biliyor musun anne, hayatımda gördüğüm en güzel gülümseyişe sahip!” diye ekledi.

O sırada yaşlı kadın neşeli bir şekilde evine girdi. Annesinin yüzündeki huzur dolu ifadeyi gören oğlu “Çok mutlu görünüyorsun anne, ne oldu?” diye sordu.

Kadın “Parkta Tanrı ile çikolata yedim.” diye cevap verdi. Oğlunun şaşkın bakışına aldırmadan “Düşündüğümden çok daha gençmiş” diye de ekledi.

Uzun süreli veya kısa süreli, o veya bu sebepten ötürü, değişik insanlar hayatımıza girip çıkar. Ve biz onlarla ilişkilerimizde çoğunlukla, bir gülüşün, güzel bir sözcüğün, dinleyen bir kulağın, dürüst bir iltifatın veya ilgi dolu küçük bir hareketin gücünü önemsemeyiz. Unutmayın, Tanrı”nın neye benzediğini bilmiyorsak, insanları görünüşlerine göre değerlendirmemeliyiz. Gelin bugün tanıdığımız herkesi eşit şekilde bağrımıza basalım. Bugünkü öğlen yemeğiniz için şimdiden afiyet olsun…

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Beğendiniz mi? Patreonda yer alan kanalımızdan aylık abonelik ile bizi destekleyin!
Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.