Zihinsel Eşitlik Gücü!…

Bu güç ile, düşünceler kendilerini somutlaştırırlar! Düşüncelerimiz canlı bir şekilde tasarlandıklarında, yinelendiklerinde ve yoğun duyguyla yüklendiklerinde bizim gerçeğimiz haline gelirler! Yani hayatımızdaki iyi veya kötü olan her şey, bizim kendi düşüncelerimizle oluşturulmuştur!

Önce biz düşüncelerimize sahip oluruz, sonra da onlar bize sahip olur! Zamanın çoğunda neyi düşünüyorsak, davranışlarımız da buna uygun olur! Sonunda düşündüğümüz şey, biz oluruz! Eğer düşüncelerimizi değiştirirsek, hayatımızı da değiştirmiş oluruz!

Her şey, ilk olarak düşünce şeklinde başlamış ve gelişmiştir! İşte bundan dolayı, doğru biçimde düşünme özelliği, başarılı kişilere has bir kalitedir! Becerili bir düşünen olmak, zihinsel güçlerimizi en ilgi duyduğumuz konuları gerçekleştirecek şekilde kullanmak demektir!

Hayatımızın temel yönleriyle ilgili olarak olumlu ve kendine güvenli bir şekilde düşünmeye başladığımızda, başımıza gelen her türlü olayın kontrolünü elimize alma fırsatı yakalamış oluruz! Olumlu nedenler ekeriz ve olumlu sonuçlar biçeriz! Kendimize ve imkanlarımıza daha güçlü bir şekilde inanmaya başlarsak, daha fazla olumlu sonuçlar bekleriz! Böylelikle olumlu durumları ve insanları kendimize doğru çekeriz ve kısa zamanda dışımızdaki hayat, içimizdeki (zihnimizdeki) düşünce dünyasıyla bir olur!

Değişimin tümü düşüncelerimizde başlar! Düşüncelerimizi değiştirelim ki, hayatımız değişsin! Yapmamız gereken tek şey, günlük hayatta karşılaşmak ve deneyimlemek istediklerimizin aynısını, zihnimizde canlandırmamızdır! Gerisi kendiliğinden gelecektir!

Adem Altay

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Beğendiniz mi? Patreonda yer alan kanalımızdan aylık abonelik ile bizi destekleyin!
Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.