Etiket arşivi: iPhone

Steve Jobs’tan 10 ders

2000 yılında “Pirates of Silicon Valley”(Silikon Vadisinin Korsanları) adlı film ile Steve Jobs’ın ve Bill Gates’in var olma hikayelerini öğrenmiş ve çok etkilenmiştim.

O gün bu gün Steve Jobs’ı takip ederim. Apple ile başlattığı macera, ilk masaüstü bilgisayarı yapışı(üstteki resim), ipod, iphone ve iPad ile devam eden devrimci yaklaşımı gerçekten izlemeye değer.

Ve şimdi ondan 10 tane altın ders;

1. Steve Jobs der ki “Yenilikler, liderler ile onları takip edenler arasında oluşurlar.”

Yenilikte sınır yok. Tek sınır hayal gücünüz. Şimdi bilinenlerin ya da mevcutların dışında düşünmeye başlamak zamanıdır. Eğer büyüyen bir sektörde çalışıyorsanız daha verimli olabilecek, daha müşteri canlısı olmanız gerekir. Eğer batan bir sektördeyseniz bir an önce başka tarafa sıçramalısınız.

2. Steve Jobs der ki: “Kalite amacınız olmalı. Bazı insanlar mükemmeliğin beklendiği ortamlara alışık değillerdir.”

Mükemmelliğe giden kısa yol yoktur. Mükemmelliği önceliğiniz yapmak konusunda taahhüdünüz gerekir. Tüm beceri, yetenek ve zekanızı bu mükemmeliği yakalamak için kullanmalısınız. Fark yaratacak küçük farklılıkları ancak böyle yakalarsınız. Siz mükemmelliği benimseyip üzerine gittiğinizde hayatta sizi ödüllendirecektir.

Okumaya devam et

Paylaşın:

Gmail’e Erişim Taktikleri

Çalıştığınız şirkette Gmail erişiminiz engellenmiş olabilir. aşağıdaki linkleri deneyerek Gmail hesabınıza erişebilme ihtimaliniz var, mutlaka deneyin.

Güvenli modhttp://mail.google.com/mail/?labs=0. Gmail labs’in deneysel fonksiyonlarını devre dışı bırakır.

Güvenli modhttps://mail.google.com/. Bilgisayarınızla gmail hesabınız arasındaki trafiği şifreler. Internet Cafe’den vb. herkese açık yerlerden erişimde kullanınız.

Eski versiyonhttp://mail.google.com/mail/?ui=1. Eski versiyon internet hızı düşük yerlerde alımı kolaylaştırır.

Temel modhttp://mail.google.com/mail/?ui=html. Bu versiyon JavaScript kullanmaz ve bu yüzden daha hızlı açılır. ama birçok özellik çalışmaz örneğin kontakların otomatik gelmesi, chat vb.

Mobil modhttp://mail.google.com/mail/?ui=mobile ya da http://m.gmail.com. Mobil cihazlar için basitleştirilmiş arayüz içerir.

iPhone moduhttp://mail.google.com/mail/x/gdlakb-/gp/. iPhne gibi WebKit-temelli tarayıcı kullanan mobil cihazlarla kolay erişim için tercih edilebilir.

iGoogle gadget – http://www.google.com/ig/gmailmax. Özellikle işte Gmailê erişimi engelleneler için filtreleri aşan bu uygulama olarak öne çıkıyor.

“Tarayıcı kontrolü olmayan” modhttp://mail.google.com/mail?nocheckbrowser. Eğer alternatif bir tarayıcı kullanıyorsanız bu modda açmayı deneyin.

Paylaşın: