Dijital Yönetici – Acemiler

Google Classroom eğitimlerim için tıklayınız

Henüz dijital değişim ve dönüşümün başındaki yöneticilerdir. Çoğunlukla bekle ve gör stratejisini benimserler. Harekete geçmeden önce somut bir şeylerin onlara sunulması, belirsizliklerin azaltılması gerekir. Dijital değişim ve dönüşümün diğer sektörler için uygun olduğunu ancak kendi firmaları için uygun olmadığını savunurlar. Bu konuda savlarını destekleyecek yasallık, gizlilik, güvenlik gibi konularda iyidirler.

Bazı yöneticilerde dijital değişim ve dönüşümü başlatacak cesareti göremezsiniz. Sadece bilgisayar kullanmalarının, temel bilişim bilgilerinin değişim ve dönüşüm için yeterli olmadığını, derinleşmeleri ve öğrenmeleri gerektiğini bilirler.

Acemiler genellikle finansal ölçütlere, performansı izlemeye odaklanmışlardır.  boğulmuşlardır.

Ne var ki rakiplerinin yerinde durmadığını fark ederler. ABD’de bir çok sigorta firması yasal düzenlemeler sebebiyle acentelerinin sosyal media ve blog kullanımı konusunda geç kalmıştır. Bie sigorta firması çıkıp, yasal bir şekilde Linkedin’i akıllıca kullanıp, iyi iletişim ve ilişkiler geliştirdiğinde durum değişmiştir.

Aynı şekilde sağlık sektörüde yasal engellerle boğuşurken bir medical cihaz firması oyunu değiştirip sosyal medyayı kullanıp yeni cihazları konusunda alıcılara çok hızlı ulaştığında durum değişmiştir.

Yarın: Dijital Yönetici – Modacılar

Dijital Değişim ve Dönüşüm ekipleri ile yaptığım Bilişim Teknolojileri Proje yönetimi eğitimi için tıklayınız. Projelerinize ve ekibinize özel eğitim içeriğini planlayalım, eğitimde projelerinizi planlayalım, izleme ve kontrol prensiplerini beraber belirleyelim.

Bilişim Teknolojilerinde Proje Yönetimi Eğitimi

Yayınlanan yazıların e-postanıza gelmesini istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz;

[email-subscribers namefield=”YES” desc=”” group=”Public”]

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:
“5onlineegitim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.