Vücut dilini iyi kullanmak – 2

Vücut dilinizi değiştirmek ve yönetebilmek elinizdedir. Yıllarca oturmuş alışkanlıklarınız belki bir iki günde değişmeyecektir ama siz kararlı olursanız ve aşağıdaki önerileri okuyup, uygulamaya çalışırsanız olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.

Sadece bir bakışın bile yettiği durumları yaşamışsınızdır? Sadece duruşuyla, tavrıyla ve bakışlarıyla sizi olumlu ya da olumsuz etkileyen insanlar olduysa sizde başkalarında istediğiniz etkiyi bırakmak istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise okumaya devam…

9. Yüzünüze dokunmayın – Bu sinirli olduğunuzu gösterir ve diğerlerinin dikkatini dağıtır.

10. Kafanızı dik tutun – Yere bakmayın çünkü bu kendinizi güvensiz hissettiğinizi ve belki konudan koptuğunuzu gösterir.

11. Biraz yavaşlayın – Yavaş yürümek sizi daha sakin göstereceği gibi daha az stresli olarakta gösterir. Birisi size seslendiğinde birden ona dönmeyin yavaşça dönün.

12. Kıpırdanmayın – Masaya parmakları vutrmak ya da ayağınızı titretmek gibi huzursuz hareketleri yapmayın. Bu hem sizi sinirli gösterir hem de dikkatleri dağıtır.

13. Ellerinizi iyi kullanın – Ellerinizi anlatmak istediğiniz şeyi aifade ederken kullanın. Çok fazla ellerinizi kullanmak dikkati başka yere çeker dikkat edin.

14. İçeceği kenara çekin – Çayınızı ya da kahvenizi konuştuğunuz kişiyle aranıza değil yanınıza ve mümkün olduğunca göz hizasının altına alın.

15. Dik durmak ve oturmak – Omurganızı hayal ederek kafanızdan itibaren belinize kadar iyi bir duruş sergilemeniz önemlidir.

16. Ayna – Eğer sadece iki kişi arasında iyi bir sohbet dönüyorsa bir süre sonra bu kişiler birbirlerini bilinçsizce taklit etmeye başlarlar. Yani karşınızdakinin vücut dilini sizde taklit etmeye başlarsınız. Bu noktada siz bu durumunda farkında biri olarak durumu kontrolünüz altında tutabilirsiniz.

17. İyi bir tavır sergilemek – Pozitif, açık ve rahat bir tavır sergilemelisiniz. Nasıl hissettiğiniz ya da tavrınız vücut diliniz ile dışarıya açılır.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.