Evden para kazanmak için neler yapabilirsiniz?

Daha önce yazdığım Evde Para Kazanmak adlı yazım oldukça ilgi çekti. Sanırım kriz haberleri arttıkça, işten çıkarmalar başlayınca kişisel tedirginlikler ve alternatif para kazanma konusunda arayışlar artıyor. Madem öyle size birkaç tane evden çalışmaya yönelik öneri daha getireyim;

 1. Eğitmenlik. Çeşitli el becerisi(hat sanatı) yada teknik kurslara(flash tasarım) gidip bireysel olarak çalışabilirsiniz.
 2. 2. El Satıcılığı. Evinizdeki ya da çevrenizdekilerin kullanmadıkları fakat satılabilir olan eşyalarını toplayıp gittigidiyor.com yada hemalhemsat.com gibi sitelerde komisyon karşılığında satabilirsiniz.
 3. Evde ders verme. İlkokul çocuklarına 1-2-3-4. sınıf matematik ve Türkçe dersi gibi dersler konusunda yardımcı olabilirsiniz.
 4. Koçluk. Eğer geçmiş iş deneyimleriniz bir değer yaratabilecek düzeyde ise uzman olduğunuz konuda koçluk yapabilirsiniz.
 5. Danışmanlık. Uzman olduğunuz konuda danışmanlık verebilirsiniz. Benim elektronik ticaret ve proje yönetimi konularında yaptığım gibi.
 6. Ahçı. Kendi sokağınızda yada çevrenizde oturan öğrenci ve bekarlara yemek yapabilirsiniz.
 7. Editörlük. Bazı web sitelerine başvurarak yazı hazırlama ve içerik gönderme teklif edebilirsiniz.
 8. Çeviri. Yabancı diliniz var ise evden çeviri yapabilirsiniz.
 9. Fotoğrafçı. Evinizde küçük bir stüdyo hazırlayarak eticaret siteleri için ürün fotoğrafı çekebilirsiniz. Hatta stüdyonuzu yanınızda bile taşıyabilirsiniz. Bu konuda ürün fotoğrafı çekmek konulu yazımı mutlaka okumalısınız. Ayrıca herhangi bir konudada fotoğraf çekmek için etkinliklere gidebilirsiniz.
 10. Tamirci. Eğer elektronik bilginiz varsa bozuk radyo, fırın vb. tesisat bilginiz varsa su tesisatı gibi konularda çevrenize destek hizmeti satabilirsiniz.
 11. Kışlık yemek hazırlama. Ev mantısı, turşu, sebze kurutma vb. “ev işi-el işi” şeyler yaparak para kazanabilirsiniz. Bebekli aileler için yoğurt yapmak da sayılabilir.
 12. Çocuk Bakımı. Çocuk bakabilirsiniz.
 13. Hayvan Bakımı. Tatile gidenlerin kedi, köpek, balık vb. hayvanlarını evinizde misafir edebilirsiniz.
 14. Sekreter. Henüz Türkiye’de oturmadı ama birkaç küçük işletmenin sekreter asistanlığını evden yapabilirsiniz.
 15. Temizlikçi. Evlere temizliğe gitmek zaten bildiğimiz bir yöntem.
 16. Organizatör. Birilerinin yada şirketlerin yapacakları etkinlikleri planlama ve uygulamalarında yardımcı olmak, gerekli ayarlamaları yapmak.
 17. Düzenli mesaj(newsletter) hizmeti. Birçok firmadan düzenli olarak aldığınız emailler gibi sizde başka firmalar için aylık emailler hazırlayabilirsiniz.
 18. Kişisel alışveriş. Eğer özel bir ilgi alanınız var ise o okonuda kişilerin alışverişini siz yapabilirsiniz. Örneğin kitap konusunda uzman biri başkasına güzel bir kütüphane oluşturması için gereken kitapları alabilir.
 19. Tashih. Bazı yayınevleri bir kitabın baskısı öncesinde ilk baskısını birilerine okutarak, imla ve yazım yanlışlarını düzelttiriyorlar.
 20. Takı Tasarımı. Hem kitap hem de kurs olarak çok sık görmeye başladığım bu konu oldukça keyifli. Biraz uğraşırsanız çok güzel takılar yapıp internetten satabilirsiniz.
 21. Taşıma. İşe gidecek birkaç yetişkin yada okula gidecek birkaç öğrenci ayarlayıp aracınızla sabah götürüp akşam geri getirmeniz mümkün.
 22. Proje Hazırlama. Tübitak ve AB projeleri ile ilgili olarak uyulması gereken standart ve usulleri konusunda kendinizi yetiştirirseniz ilgili dosyaların hazırlanması konusunda firmalara destek verebilirsiniz.
 23. Araştırma. Özellikle yabancı diliniz var ise yurt dışındaki üniversitelerle yazışıp onların Türkiye’den ihtiyaç duyabilecekleri araştırmaları (Osmanlı arşivleri vb.) onlar adına yapabilirsiniz.
 24. Sanat eğitimi. Çocukların yetenek ve becerilerini geliştirici eğitimler vermek.
 25. Mum yapma. Mum yapmak parafin, boya, kalıp vb. bazı malzemelerle oldukça kolay yapılabilecke bir şey. Estetik yanınızı kullanarak çok özel mumlar yaparak satabilirsiniz.
 26. Örgü. Kazak, hırka, atkı vb. el işi yaparak meraklısına satabilirsiniz.
 27. Bahçe işleri. Sokağınızdaki apartmanların çimlerini ve çiçeklendirmesi ile uğraşmak, ağaçların ve çalılıkların budanması gibi işler ile para kazanılabilir.
 28. Masaj. Masaj yaparak para kazanabilirsiniz.
 29. Web sitesi hazırlama. Kanunen zorunlu olacak olan web sitelerini firmalar için evde hazırlayabilirsiniz.
 30. Kişiye özel hizmet. Gömleğe isim yazmak, özel tasarımlı pasta yapmak, tişörte resim yapmak, fotoğraflardan video yapmak vb. çeşitli kişiye özel hizmetler satılabilir.

Tüm bunların dışında Para Kazandıracak Cin Fikirler (1234) yazı diziminde ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

 

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:
“5onlineegitim”

Evden para kazanmak için neler yapabilirsiniz?” hakkında 13 yorum

 1. Levent

  Stok fotoğraf siteleri ile fotoğraf satışı yapabilirsiniz. Yurtdışında Shutterstock, Dreamstime, Fotolia, Istockphoto gibi siteler var. En büyükleri bunlar. 1000 kadar fotoğraf ile aylık 300-500 YTL gibi bir para kazanmanız mümkün. Tabi fotoğraflarınızın kalitesine göre rakam yükselip azalabiliyor. İngilizce bilmiyorsanız aynı model Türkiye’de http://www.fotozade.com tarafından kuruluyor. Tek yapmanız gereken fotoğraflarınızı sisteme yükleyip satışa sunmak. Satış işlemlerinin tamamı bu siteler tarafından yapılıyor, ay sonunda paranızı size gönderiyorlar…

 2. Şükriye

  Merhaba, ben de evden yemek yapıyorum. İstanbul Ataşehir civarına hizmet veriyorum. Misafiri gelecek olanlar veya aylık anlaşma yapmak isteyenler sipariş veriyor ve onlara özel pişiriyorum. ( 0533 390 50 17)

 3. aysel

  Savaş bey güzel önerileriniz için teşekkürler.ancak zorlandığım bir konu hakkında da öneriniz olabilir belki. evden çalışıp hayatımızı kolaylaştırmayı ve stresimizi azaltmayı istiyoruz da bu işlere nerden ve nasıl ulaşacağımızı bilemiyoruz. örneğin yazıcılık, sekreterya, tashih, düzenli mesaj, editörlük ve benzeri işleri nerelerde nasıl aramalıyız?
  bu konuda da bilgilerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız çok faydalı olur.

 4. savassakar Yazar

  Öncelikle birini seçemelisiniz. Matbaalar ya da yayınevleri ile tashih, yazıcılık olabilir, web siteleri ya da gazete , dergi vb. yerlerle editörlük, her firma aylık bülten göndermek isteyebilir ama burada hem tasarım hem de içerik üretebilemeniz lazım.

 5. bu yol en iyisi

  facebookun çok geniş insan portföyü var arkadaşlar,oturduğunuz yerden para kazanma fırsatıda veriyor.Çıkardıkları sistem (ürün) denenmeye değer bence.bu sistem facebook kazançları adı altında geçmekte.çoğu insan evden nasıl para kazanırım diye düşünüyor.Ve sanal dünyanın üstleri buna göre faydalı ürünler sunuyo piyasaya.
  bu linkten ulaşabilirsiniz. (adresi kopyalabailirisiniz)
  http://www.xticaret.com/xticaret/?697_6113

 6. face

  Bir çok insan evdem nasıl para kazanırım diye yakınmakta.Ve bu durumun istatistiklerine bakarak sanal dünyanın üstleri örn:facebook çok büyük bir insan portföyü olduğu için bir sistem geliştirmekte ürün oturduğun yerden nasıl para kazanabilceğinin hakkında bilgilendirmekte ve uygulamaları göstermekte.Oturduğunuz yerden internette sistemi öğrendikten en fazla 1 saat geçirerek çok ii para kazanabiliyorsunuz.
  bu adese bakın isterseniz. (çok güzel bir alternatif)
  http://www.xticaret.com/xticaret/?697_6113

 7. seval

  slm ben desen tasarımcısıyım ve tasarladığım desenlerimin satılması burada mümkünmüdür vede bebe pantolonları tasarlıyorum bu üretimlerim nasıl satışa sunulur,bilgilendirirseniz memnun olurum.iyigünler diliyorum

 8. mehmet

  mrb arkadaşlar evden para kazanmanın en kazançlı yolu internetten e-ticaretle uğraşmak..hem ev rahatlığında hemde güzel kazançlar sağlıyor…xticaret sistemi de networkle birleşti..sürekli geliri garanti ediyor.sizde bu harika işle tanışmak isterseniz…
  http://www.xticaret.com/xnetwork/?idX=701&idXRef=

 9. bahriye

  selam.bakırköy civarına yaprak sarması(tokat usulü)mantı,su böreği,çiğ börek,(gözleme,bazlama,çörek tokat usulü)tatlı çeşitleri yapıyorum.çalışan hanımlara, beylere ve öğrencilere isteğe göre yemek hizmeti veriyorum.siparişler evden teslim.cep 05333415000

 10. internetten para kazanmak forum

  verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Çok faydalı bilgiler mevcut.

 11. SONA

  Özel günleriniz, çay saatleriniz, davetleriniz, mutfağa girmeye zamanı olmayan tüm arkadaşlar için akşam yemekleriniz; her türlü zeytinyağlı, sıcak-soğuk mezeler, et yemekleri, hamur işleri, tatlı, tuzlu siparişleriniz evimde kaliteli malzemeler ile özenle hazırlanır.
  Siparişleriniz için üç gün önceden mail yoluyla bana ulaşabilirsiniz.Evim Şişli’de olup, yakın oturanlar evden de teslim alabilirler yiyecekleri…
  Uzak bölgelere kargo ile gönderim yapılmaktadır. cinmelek@gmail.com

 12. Çiğdem

  Merhaba, ben de evden yemek yapıyorum. İstanbul Avcılar civarına hizmet veriyorum. Misafiri gelecek olanlar veya aylık anlaşma yapmak isteyenler sipariş veriyor ve onlara özel pişiriyorum. Her türlü özel günleriniz için sipariş alınır. Siparişler hem evden teslim hem adrese teslim olabiliyor.
  ( 0212 567 49 37 )
  Instagram: ev_yemekleri__34
  Çiğdemin Mutfağı (Lezzet Evi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.