Evden yapılan işler – 1

Bakalım evden neler yapılıyormuş;

1- Muhasebe – Serbest muhasebeciler anlaştıkları firmaların defterlerini ve ilgili kayıtlarını evden tutabiliyorlar.

2- Macera turizmi – Eğer doğayı seviyorsanız ve güzel parkurlar biliyorsanız çeşitli grupları bu tip gezilere götürebilirsiniz.

3- Reklam danışmanlığı – firmaların internet üzerinden vermek istedikleri Google Adwords vb. reklamları evinizden organize edebilirsiniz.

4- Web kontrolörü – Türkiye’de resim bir iş olarak yapılıyor ama bence umut vaad eden bir iş. Evinizden belirli konuda interneti takip ediyorsunuz. Bu bazen bir konu olabiliyor bazen bir markanın izinsiz kullanımını yakalamak vb. şeyler olabiliyor.

5- Bayi sistemi satışlar – Örneğin web sitenizden satıştan prim veren web sitelerinin mallarını satabilirsiniz. Ör gittigidiyor reklamını yayınlayan sitelere klik başına belli bir ücret ödüyor. Bu konuda bilgi için tıklayınız.

6- Egzersiz hocalığı – Eğer yaşadığınız yerde sabah yürüyüşleri vb. spor aktiviteleri yapılıyor ve siz aerobik ya da benzeri egzersizler konusunda bilgili iseniz küçük bir gruba spor yaptırabilirsiniz.

7- Oyun grubu kurma – Belirli sayıda çocuk ile evinizde birkaç saatliğine oyun grubu oluşturabilirsiniz.

8- Hayvan psikologu – Türkiye’de olmamakla birlikte benim National Geographic’te belgeselini seyrettiğim bir iş. Hayvan sahipleri içine kapanan, çok öfkeli vb. hayvanlarının tedavisi için size danışıyorlar. Sanırım Türkiye’de bu işi veterinerler yapıyor.

9- Atık toplama – Bizde çöpleri gezip toplayanlarca ya da büyük sitelerde kapıcıların yönettiği bir iştir. Eğer çevrenizi organize eder ve özellikle kağıt, plastik atıklarını belirli bir düzende toplayarak satabilirsiniz.

10- 2. el kitap alım satımı – Kitaba karşı bir ilginiz ve tabiî ki bilginizde var ise eski kitapları alıp satabilirsiniz. Uzmanlık gerektiren bir iş olduğunu tekrar belirtmek istiyorum.

11- Bal – Eğer arıcılık ve bal konusunu araştırırsanız, müsait olan bir yerde kovan kurup bal üretebilirsiniz.

12- Dekoratif eşya onarımı – Evlerde kırılan lamba, çerçeve vb. aksesuarların tamiratını yapabilirsiniz.

13- Mimarlar evde çizim yapabilirler.

14- Sanat danışmanlığı uzman olunan konuda eğer kişisel pazarlama iyi yapılırsa dünya çapında ilgi görebilecek bir konu.

15- Bazı sitelerde dizilerde oyunculuk, filmlerde figüranlık vb. başvuru yapabilirsiniz. Oyunculuk ajansları için buraya tıklayınız

16- Menajerlik – Bazı ünlü oyuncu ve sanatçıların menajerliğini yapabilirsiniz.

17- Astroloji – Bu konuda kişilerin yıldız haritalarını çıkarmak ve burçları ile ilgili bilgi verme hizmeti

18- Satıcılık – Gazetelerde bir çok ilanına rastlayacağınız ve satış üzerinden prim aşlarak yapacağınız bir çok pazarlama işi bulabilirsiniz.

19- Bebek el izi ve ayak izini alçıya çıkararak ailelere satabilirsiniz.

20- İnce balondan oyuncak hayvanlar yapılabilir.

21- Balonların üzerine çeşitli resim ve mesajlar yazarak satmak

22- Turnuva düzenleme – Bu konuda hukuki bir uygulama var mı bilmiyorum ama bir müsabaka düzenleyip katılımcılardan bir bedel toplayıp, bu bedelin büyük bir kısmını kazananlara dağıtacağınız bir organizasyon yapabilirsiniz.

23- Makyöz – Evlere giderek makyaj yapabilirsiniz.

24- Güzellik Danışmanı

25- Eviniz müsait ise bir odasını öğrencilere ya da turistlere kiralayabilirsiniz.

26- Bisiklet Tamiri, özellikle çocukların bisiklete çok bindikleri yerde tutabilecek bir meslek

27- Bilardo eğitmenliği

28- Doğum günü kutlama hizmeti – Çocuklar için doğum günü organizasyonu yapma – süsleme, palyaço, oyunlar ve etkinlikler düzenleme

29- Arşiv – Eviniz müsait ise bir bölümünü şirketlerin dokümantasyon arşivi için kullandırtabilirsiniz.

30- Yaşlılara destek – Yaşlıların günlük bakım ve ihtiyaçlarını karşılama hizmeti

31- Körlere destek hizmeti – Bir yere gitmede yardım, kitap okuma vb.

32- İş danışmanlığı – Uzman olduğunuz kon uda firmalara destek vermek

33- İş planı uzmanlığı – firmalara iş planı hazırlamada destek verme

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Evden yapılan işler – 1” hakkında 6 yorum

 1. Emre Murat

  Merhaba,

  Google’da arama yaparak sitenize ulaştım.

  Halen Google AdSense ile (aylık 700 ila 2000 TL civarı) güzel kazanç sağlayan sitelerim var, (dilerseniz Screen Shot gönderebilirim)

  Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan EMS üyesi oldum.

  EMS; takı, gecelik, çorap, iç çamaşırı gibi herkesin zaten kullanmak durumunda olduğu ürünlerin sıcak satışından hayli para kandırdığı gibi;

  Sizin refaransınızla üye olan her kişi için 3 TL,
  Ve çoğu network sisteminde olduğu gibi alt üyelerin ve o üyelerinin de üyelerinin.. satışlarından ve üyeliklerinden kazanç sunuyor.

  * * *
  Özetle;
  Siteniz, Google aramasında başlarda geldiği için bu sistem siz de güzel rakamlar kazanabilir, hem kendiniz hem de başka yüzlerce insan için ek kazanç sağlayabilirsiniz.

  Sistemi incelemek için tıklayın: Erol Marketing
  Erol Marketing

  http://www.erolmarketing.org/ref.aspx?rcn=92336

  Esenlikle
  Emre Murat

 2. online Kazanç

  İnternetin sınırsızlığını kazanca dönüştüreceğim diye elinizdekinden de olmayın.Dolandırıcı kurbanı olmamak için
  dikkatli olalım lütfen

 3. cem

  Merhaba yazlarınızı severek takip ediyoruz. Bu alanda benimde söylecek birkaç sözüm olacak. Eğerki yapacak bir ek iş arıyorsanız ve herhangi bir alanda uzmanlığınız yok ise http://www.goomasspro.com sitesinden online pazarlama tekniklerini öğrenerek kısa zamanda usta bir online pazarlamacı olabilirsiniz. Hem sıcacık evinizde oturacaksınız hemde birçok insanın kazanmak isteyipte kazanamadığı paraları kazanacaksınız.

 4. cihat

  Bursa da direksiyon öğretmeni olarak bayan sürücülere direksiyon eğitimi vermekteyim, ister kendi aracınızla veya benim kendi aracımla 4 -6 saatte size trafikte gerekli olan bilgi,cesaret,pratiklik ve başarıyı keyifle öğretiyorum ,bayırda kalkmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz veya iki araç arasına park etmenin zorluğundan yakınıp uzaklara park etmeyi bile göze alabilirsiniz ama hiçde öyle sandığınız gibi zor değil herşeyin çok ince püf noktası vardır tek seferde bunları yapabileceksiniz sizi cesarete ve keyifli sürüşlere davet ediyorum saygılar.bana ulaşabileceğiniz numaram 0541 334 75 43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.