Köpekler ve Proje Yönetimi

topdog1. Etrafınızdaki her şeyden keyif alıp, oyun çıkarabilmek

Bir proje destek vermesi gereken taraflar için bir fırsat ya da fayda sağlamıyorsa işi zor demektir. Özellikle ilgili tarafların hayatını “değiştirecekse” alışkanlıklar vb. sebeplerle destek yerine köstek olabilirler. Herkes her projeden aynı şekilde etkilenmediği gibi profesyonel olarak vermesi gereken desteği duygusal olarak değerlendirip vermeyebilir. Bu yüzden ilgili taraflarla berbaer yemek yemek, gönüllerini almak ve projeye desteklerini çekmek için uğraşmanız gerekir. Eğer projenin onlar için bir fırsat ya da fayda sağladığını gösterebilirseniz en iyi desteği alırsınız.

2. Uzun bir yürüyüşten keyif almak

Projeler çoğu zaman uzun bir süre ve çokça efor gerektirir. Aceleci ve sabırsız olanlar için bu tip projeler çok keyifsizdir. Önemli olan projelerin sonucuna ve gerekliliklerine inanarak davranmaktır. Bir yılda 12 proje yapmaktansa 1 proje yapmak daha iyi olabilir.

İşlerin uzaması ve gecikmesi keyfinizi kaçırsada geri kalan işi tekrar planlayarak olması gereken düzeylere çekmeye çalışmak ve başarmak önemlidir.

3. Koş, yakala ve getir

Projede yapılamsı gereken işleri yapacak olan ekip üyeleri onlara ne yapmaları gerektiği konusunda açık ve net bir bilgi verildiğinde rahat ederler. Yapılacak iş tecrübe ile birleştiğinde ortaya iyi iş çıkar. Ekip üyeleri ile kurulacak iletişim  yani onların fiklirlerine saygı, duygularına önem vermek gibi şeyler projeye olan sevgi ve sadakatlerini pekiştirip desteklerini artıracaktır. Bu da projeye odaklanmalarını ve ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlayacaktır.

4. Yemek her şeydir

Yemek vakitlerini yenilenmek, dinlenmek ve ekip ya da müşterilerle değerlendirmek önemlidir. Yemekler sizi yeniden şarj eder.

5. Zor zamanınızda yanınızda oturur

Projelerde her şey yolunda gitmeyebilir. Problemli anlar, sıkıntılı durumlar olabilir. Bu tip durumlarda ekibinizin yanında olduğunuzu göstermeniz çok önemlidir. Onları anladığınızı göstermek, elinizde ngelen yardımı yapmak ve desteğinizi vermeniz önemlidir.

6. Yeni arkadaşlar edinmek

Yeni arkadaşlar edinmek kurum içindeki ve dılşındaki sempatik kanallarınızın artmasına bu da bir çok işinizin daha kolay bir şekilde hallolmasını sağlar. Arkadaş edinmenin birinci yolu karşınızdakilere nasıl yardım edebileceğinizi düşünmekle başlar. Siz yardım edip fayda sağladıkça karşılığını görmeye başlarsınız.

Aşağıdaki yazıları da beğeneceksiniz:

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.